Když si myslím, že už jsem na samém dně, vždycky klesnu ještě níž.

Jsem

26. června 2006 v 22:36 | Mirek

Jsem jiný. Jsem zvláštní. Jsem svůj. Nikdo není takový, jako já. Mnoho lidí se mi podobá, ale nikdo není stejný. Jsem paranoik. Jsem vztekloun. Jsem citlivý. Jsem otrlý. Jsem na holky. Líbí se mi kluci. Jsem normální? To nevím. Je příliš mnoho otázek a tak těžká cesta k odpovědím. Některé z těch cest jsou tak těžké, protože nevedou k cílí. Rozplývají se v zamlžených dálavách. Končí tam, kde končí život a pokračují tam, kde začíná smrt. Jemně nás obrušují. Ohlazují hrany nevinnosti, naivity a nezkušenosti, obrušují je, tvrdě je sdírají… Proč vlastně? Aby nám ukázaly, jak je všechno složité. Nic není zadarmo, všechno má svou cenu. Vždy existuje trest za špatná rozhodnutí, ale někdy není odměny za ta dobrá. Někdy je sám trest tou největší odměnou. Musíme se obrousit, abychom byli hladcí. Musíme se sami nastavit brousku a čepeli, aby nás opracovaly. Stavíme se jim, trpíme a děkujeme. Se slzami v očích se smějeme radostí. Vždy když je nám nejhůř, chceme to vzdát. Někteří to vzdají. Zůstanou hrubí a nedokončení. Jiní zatnou zuby a pokračují. JÁ pokračuju. Nikdy nedosáhnu úplného dna. Vždy když si myslím, že se mi to povedlo, klesnu ještě níž. Proč se pokoušet odrazit? Proč klesat dál? Abych si mohl užít alespoň na chvíli novou krásně hladkou plochu. Abych mohl obrousit i ty zbývající. Nevím kam jdu. Nevím, jestli jdu nebo utíká svět kolem mě. V rychlosti zkouším urvat pro sebe to nejlepší. Nové pocity, nové známosti, nové zkušenosti. Znám ženu, která nefotí lidi. Zajímá ji architektura. Mě ne. Zajímají mě lidé. Příběhy těch, kteří už dávno nežijí. Těch, kteří po sobě zanechali světu poklad. Věnovali mu část sebe .Kus svého života, kus toho dobrého v sobě. Možná to byli zlí lidé, pokud vůbec takoví existují, ale dokázali po sobě zanechat něco, co má smysl. Není to věc. Je to tichý svědek. Tichý a přece výmluvný. Beze slov vypráví příběhy. Není to věc, která je hodna obdivu. Jsou to lidské příběhy, které v sobě skrývá. Jaký příběh napíšu já? Nebo budu jen další kamenný náhrobek nebo urna někde v zapomenutém koutu hřbitova? Nevím. Doufám. Věřím. Chci napsat příběh. Píšu ho. Není to lehké. Nesmí být. Co je lehké, to nás neposouvá nikam dál. Nechává nás to degenerovat… Nechci nic zadarmo. Chci trpět, rvát se, snažit se, plakat, třeba i krvácet. Možná prostě trpím depresemi, ale nechci prášky. Chci být vděčný za každý svůj úsměv .Snažil jsem se, abych si ho zasloužil. Neudělal jsem si to jednoduché. Nepolkl jsem prášek. Stejně tak jsem vděčný i za úsměv kohokoliv jiného. Třeba i cizího. Rád lidi bavím. Bavím se sám? Ne. Ale jsem tomu rád. Žiju svůj život a nepřežívám. Nikdo mě nevodí za ručičku. Musím se rvát.Rvát sám se sebou. S každodenní depresí. S chutí to skončit. S chutí neklesat už ani o kousek níž. Rvu se a vítězím..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bronislav bronislav | E-mail | 22. července 2006 v 9:56 | Reagovat

Tohle je hodně zajímavý. Ale když jsem to dočetl podíval jsem se nahoru a uviděl ten příběh o zabitém klukovi a ten mě docela šokoval nebo přesněji mi potvrdil to že vše v tomto světě je pomíjivé a život je velká strast. Každý zemře a TY, když přemýšlíš o své smrti zapomínáš na to, že se týká i ostatních...

Prostě uvědomění si své smrtelnosti a ohraničenosti v prostoru a čase patří k životu...

...pouler

2 Mirek Mirek | 10. srpna 2006 v 23:46 | Reagovat

Jj. Jenže co je na světě sobečtější než smrt? Jedině snad narození. Sice se to týká širšího okruhu lidí, ale jsi to TY, komu to zásadně změní plány do budoucna. Proto jsem v tomhle směru sobec. A popravdě řečeno mě ta "ohraničenost" děsí jako nic jiného na světě. Bojím se toho, že umřu a pak už nic nebude.

3 Ivanka Ivanka | 7. června 2008 v 19:54 | Reagovat

Tímhle jsi mě naprosto dostal... Poslední dobou nečtu polemiky na podobná témata, protože vědomí "toho všeho" co na nás doléha je přece jen příliš tíživé, ale tohle na mě hodně dolehlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama