Když si myslím, že už jsem na samém dně, vždycky klesnu ještě níž.

Pokrytectví

13. října 2006 v 0:56 | Mirek
Lidé jsou v dnešní době strašní, co se týče předsudků vůči všemu, co je jiné, než oni sami. O tomto faktu se můžeme přesvědčit nejen díky dění na politické scéně, ale také díky všelijakým bulvárům, které žijí z toho, že svým čtenářům nabízejí "pikantní" (čti "naprosto zbytečné") informace ze života cizích lidí. Neříkám, že se mi nějaké ty celebrity nelíbí (No ono je popravdě celkem dost těch, které se mi líbí - viz. Galerie), ale rozhodně mi je úplně jedno, s kým nebo kde se která z nich vyspí nebo komu kolik dluží peněz. Jenže existuje spousta lidí, kteří tento druh informací vyhledávají, čtou a pak na lidi ("celebrity") nadávají a říkají o nich, jací jsou to gauneři a dě..y! Pokaždé, když někoho takového slyším, si v duchu říkám: "Tak proč to čteš ty pitomče!??" Ano. Lidé jsou pokrytečtí.
Ale víte co je horší? Pokud se vy sám nějak lišíte od ostatních a rozhodnete se jim k tomu přiznat. Sám si třeba ještě ani stoprocentně nejste jistí, jestli je pravda to, co říkáte, ale někde tam vzadu v hlavě vás šimrá taková dotěrná a chvílemi i děsivá myšlenka: "Je to pravda! Pokud ne úplně, tak alespoň z části! Jsi to, co o sobě teď říkáš!" Poslechnete ji a svěříte se. Uleví se vám, že aspoň někdo ví, co se vám děje v hlavě. Jenže ten člověk se pak začne chovat jinak a vy jste zmatení. "Je to moje chyba, protože jsem se změnil díky tomu, že už před nimi nemám tajemství, nebo je to proto, že se s ním oni nedokázali vyrovnat?" A jak toto chcete vyřešit? Je nějaké řešení? Risknete příště ztrátu kamaráda, nebo si radši dáte pozor na to, co komu říkáte? Není ten svět občas dost smutné místo k životu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 frantisek fousek frantisek fousek | Web | 13. října 2006 v 1:13 | Reagovat

Lidé nejsou strašní, každý musí začít sám u sebe, pak zjistí, že se prostě začlenit MUSÍ. Bulvár není zbytečný. Naopak je velmi důležitý, protože dokáže lidi zaujmout a tím pádem se nestarají tolik o skutečné problémy, tak všechno zůstavá v rovnováze. Tak.

2 frantisek fousek frantisek fousek | Web | 13. října 2006 v 1:14 | Reagovat

volíme přece politiky abychom nemuseli furt něco řešit a taky toliik myslet

3 Mirek Mirek | 14. října 2006 v 9:16 | Reagovat

Podle mě spíš NESMÍ! Kdyby všichni byli ideálně začlenění do společnosti, byla by společnost složená ze spousty klonů toho samého. A to by znamenalo nudu.

Politiky volíme proto, aby někdo za nás udělal to, co bysme sami udělali, kdybysme mohli. Je jen smůlou dnešní doby, že se politici podle tohoto "vzoru" nechovají!

4 Ivanka Ivanka | 7. června 2008 v 20:10 | Reagovat

Svět je každopádně smutný místo k životu... jenže jinde to zatim nejde:-D A pokud jde o "začlenění se do společnosti"... všeho s mírou. Mám-li řešit dilema zda být černou ovcí s čistým svědomím nebo miláčkem všech s emocemi, které "budou vypadat dobře", je to jasné. Ostatně jít proti proudu není zlo, naopak. Svět je daleko pestřejší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama