Když si myslím, že už jsem na samém dně, vždycky klesnu ještě níž.

Vosy

21. října 2006 v 14:32 | Mirek
Sice jsem si slíbil, že se na tomto blogu zcela vyhnu diskuzím o politice, ale naštěstí výjimka potvrzuje pravdilo.Volby jsou totiž v plném proudu. Ne všude však kandidují stejné politické strany a hnutí. V průběhu týdne jsem se tak setkal s lidmi, kteří reprezentovali stranu jménem "Česká Pravice". Jejich heslem je: "Pusťte vosy do Senátu!" Dostal jsem od nich leták, který jsem si (byť jsem založením "levičák") se zájmem přečetl.
Strana se sice vyjadřuje v tom smyslu, že chce "bránit všemi způsoby demokracii a zpravedlnost; uznávat legitimní práva menšin a zájmových skupin" a tak dále, ale zároveň si na druhém řádku titulní strany obou letáků, které jsem dostal může každý přečíst: "Konečné řešení komunistické otázky". To je pro mě poněkud děsivé slovní spojení. Naposledy jej použil jeden "rakouský natěrač pokojů", jak mu mnozí dodnes rádi říkají, ale tehdy byla řeč o židech. A všichni víme, jak to dopadlo.
V kapitole nazvané "Volební systémy" se můžeme mimo jiné dočíst:: "Měli bychom si však všichni uvědomt, že hlavní problém naší politiky nespočívá ve volebním systému, nýbrž v tom, že opakovaně dopouštíme existenci dvou skupin politických stran. Těch, se kterými se hovoří a těch, se kterými ne. Zakažme konečně činnost zločineckých komunistických stran a zbudou ti, kteří se nějak domluví vždycky."
Potřebuje toto komentář? Kterou stranu bychom měli zakázat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama