Když si myslím, že už jsem na samém dně, vždycky klesnu ještě níž.

Simpsonovi ve filmu

25. července 2007 v 22:46 | Mirek |  Filmové recenze
Před hodinou a půl skončilo první promítání filmu Simpsonovi ve filmu v České republice. Díky kamarádovi, kterému se podařilo získat dva VIP lístky jsem měl to štěstí, že jsem se ho mohl také zúčastnit. Teď bych měl napsat recenzi tohoto filmu, ale dopředu upozorňuji, že z děje filmu neprozradím ani vteřinu. Možná jen něco málo naznačím. Nejdřív bych si však chtěl "přihřát polívčičku", jak se tady v Praze hezky říká, u pořadatelů promítání, konkrétně Village Cinemas na Andělu. Film uvedl Martin Dejdar a to nejdříve svým civilním hlasem a teprve nakonec jako Bárt a při vstupu každý dostal jednu "donutku" - přesně takovou, jaká je na plakátech. Jen mě zděsilo zjištění, že po kousku toho sladkého "zázraku" se mi cola zdála bez chuti. ;)
Jaký tedy film vlastně je? Musím se přiznat, že mě velmi mile překvapil. Čekal jsem, že děj bude jako u velké většiny epizod z poslední doby rozdělen na dva nesouvisející samostatné příběhy, ale tentokrát jsme se opravdu dočkali jen jednoho, souvislého. Přesto bych si dovolil pochybovat o tom, že si zítra budu schopný vzpomenout, co že to vlastně bylo jeho podstatou. Jako u mnoha jiných komedií, i zde je hlavní zápletka jen pozadím pro spousty vtípků a legrácek. Naštěstí jsem si ze sálu neodnesl dojem, že by děj byl jen vynucenou "omáčkou". Naopak! Byl smysluplný a měl hlavu a patu. Ujetost je pro tento seriál typická, takže nevadila ani tady. Co mi ale vadilo, byl "gaučový vtip". Proč? Protože se nekonal! Nic! Dokonce i úvodní znělka filmu je jiná. Možná bych si na ni po jedné, dvou sezónách zvykl, ale dnes mi vadila. Toto jsou jediné výtky, které k filmu mám. To není špatné, že? Obzvláště když jedna z nich je vysloveně subjektivní.
Co uvidíte ve filmu samotném? Samozřejmě spoustu celebrit, několik amerických států, Itchiho, Scratchyho, nového amerického prezidenta a většinu známých postav. Překvapivě chybí pouze Kang a Kodos, ale Ralf zažije svých pět vteřin slávy. Další věc, na kterou se připravte, je spousta narážek a referencí. Mně se podařilo najít narážky na Titanik, Ostrov (ten americký film, ne ta japonská zběsilost) a pár dalších, ale ve filmu jich bude určitě víc. Proto se vyplatí zajít si na něj nejméně dvakrát. Také doporučuju zůstat na promítání až do závěrečných titulků. Pokud umíte anglicky, je hymna města Springfield báječnou třešničkou na dortu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kultx kultx | Web | 25. července 2007 v 22:56 | Reagovat

Dobrá recenze, se na to začínám normálně těžce těšit :-) Sice jsem to ještě neviděl, ale nevadilo by mi tolik, kdyby tam krom té "gaučovky" nebyla ani klasická úvodní titulková sekvence. Přeci jen jsme ve filmu, tak změna se hodí.

2 Mirek Mirek | 26. července 2007 v 0:10 | Reagovat

To je sice pravda, ale ten úvod byl celý takový... těžce divný. Moc si ho nepamatuju, ale prostě byl divný.

3 Mirek Mirek | 26. července 2007 v 12:13 | Reagovat

Jen malá oprava: Film se nevysílal ve Village Cinemas, ale v Pallace Cinemas. Tyto dvě kina se mi pletou a na Smíchově jsou navíc kousek od sebe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama