Když si myslím, že už jsem na samém dně, vždycky klesnu ještě níž.

Únor 2008


Láhve z Kábulu?

1. února 2008 v 20:10 | Mirek |  Ross Hedvíček
http://hedvicek.bigbloger.lidovky.cz/c/6870/Vratne-lahve-Vratte-mi-vstupne-filmova-recenze.html

Pan Hedvíček přirovnává Prahu ke Kábulu. Zajímalo by mě, kolikrát byl v Praze a kolikrát v afgánské metropoli. I člověku, který Kábul zná jen ze zpravodajstí, musí být totiž jasné, že s Prahou se nedá srovnávat. Zde se pan Hedvíček zcela jednoznačně rozhodl urazit.

"V Cesku je skoro kazdy doktor, sdelil mi nedavno jeden naivni American. Vysvetlil jsem mu to: Nemaji talent, nemaji schopnosti, nemaji charakter - co jineho nez akademicky titul jim zbyva?"

Rozhodně nejsem tak naivní, abych si myslel, že v ČR nikdo nemá titul takzvaně zaplacený, ale takových lidí doufejme není většina. A o schopnostech talentu a charakteru českých vysokoškolsky vzdělaných lidí může činit soudy jen ten, kdo je zná, což pan Hedvíček není, protože již dlouhá léta žije v emigraci. I člověk, který zná několik lidí s titulem však může hodnotit jen tyto konkrétní osoby. Mluvit o všech příslušnících určité skupiny takto paušálně zavání nenávistí k této skupině. A rozhodně se nejedná o nic chválihodného.

"Za takove herectvi by se melo verejne fackovat. Vypada to, ze cesti herci, kteri jeste umeli hrat byli vsechno generace Jaroslava Marvana. Pak uz nic. Pak uz bylo jen doba intelektualniho Temna. Pamatuji si Danielu Kolarovou jako dvacetiletou krasavici, kdyz tam nekde hopsala okolo Jaromira Hanzlika, ktery zrovna hral Huckleberry Finna (a staricky Ladislav Pesek predstiral, ze je cernoch Jim) a za par let je z ni stara oskliva baba, s typicky cesky umastenymi nemytymi vlasy a uplne hnedymi zuby? Co se stalo? To cele ty roky kourila Cohibas a zvykala tabak? Vezmete ji nekdo k zubari, smankote - vzdyt je to tzv. herecka, ne?/

Opět další vlna házení do jednoho pytle. Libovolný herec narozený po druhé světové válce podle pana Hedvíčka evidentně nestojí za nic. Velmi nevkusný osobní útok na paní Kolářovou je jen dalším důkazem toho, jak moc se pan Hedvíček snaží působit kultivovaným dojmem i ve chvílích, kdy uráží někoho, kdo se zaprvé nemůže bránit a za něco, co vůbec nemusí být pravda. "Typicky české neumaštěné vlasy" jsou dalším kopnutím do ČR.

V následujících dvou odstavcích se dozvíme něco o životě českých důchodců a jazykových prostředcích filmu. To, že čeští důchodci si nežijí ani zdaleka tak dobře jako jejich američtí protejšci, je všeobecně známo a je to i pochopitelné. V době, kdy v ČR vládli komunisté, byly USA vzkvétající velmocí. Proto je podobné srovnání zhruba stejně vhodné jako to, které klade rovnítko mezi Prahu a Kábul. Že by Vrchlický nepoznal moderní obecnou češtinu? To se ani nedivím, ale rozhodně bych ji neoznačoval za zmongolizovaný jazyk. K tomu by byl potřeba přímý vliv mongolštiny na český jazyk. O ničem takovém ale za posledních sto let nevím. Pokud je pan Hedvíček chytřejší, nechť se se mnou o své vědomosti podělí. Pokud se však opět pokusil o urážku, pak nechť raději mlčí.

"Ano, jsem si vedom, ze mlady Sverak kdysi dostal Oskara utechy (to je cena za nejmene blby zahranicni film z velkeho mnozstvi uplne blbych zaslanych zahranicnich filmu)"

Tato věta se dá chápat dvěma způsoby. Buďto tak, že žádný zahraniční film, který byl kdy nominován na Oskara, nebyl dobrý, nebo tak, že se do nominací dostávají jen špatné zahraniční filmy a ty dobré tedy nedostanou šanci. Ať tak či onak, neměl by pan Hedvíček psát takto nejednoznačně. Mohl by totiž leckoho urazit.

V celém článku se vyskytují narážky na komunistickou minulost jednotlivých herů, kteří se ve filmu vyskytují. Toto nebudu komentovat, protože nejsem s touto problematikou obeznámen a zároveň vím, že pan Hedvíček považuje každého herce, který se v době komunismu objevil v televizi, automaticky za komunistu nebo kolaboranta.

Zastrašováni nepohodlných blogerů...

1. února 2008 v 19:32 | Mirek |  Ross Hedvíček
http://hedvicek.bigbloger.lidovky.cz/c/6649/Zastrasovani-nepohodlnych-blogeru.html

Ross Hedvíček tentokrát konstatuje to, co jsem zmínil v úvodním článku o něm a sice že návštěvníci internetových diskusí jsou často vulgární primitivové. S tímto tvrzením souhlasím, ale zaprvé se netýká pouze lidí z ČR, ale z celého světa a zadruhé se vyskytuje pouze v těch diskusích, kde není nutná registrace. Na fórech jako je Lapiduch, Lopuch nebo Hofyland se s něčím podobným setkáte jen stěží.

Tvrdí, že by se v Česku bál a ptá se nás, zda nám něco takového nevadí. Za sebe mohu odpovědět takto: Každá země má své klady a negativa, takže odmítám paušalizovat a tvrdit, že někde bych se bál a jinde ne. A pokud by se pan Hedvíček v Česku bál, je dobře, že už zde nežije.

České "modelky"

1. února 2008 v 17:38 | Mirek |  Ross Hedvíček
http://hedvicek.bigbloger.lidovky.cz/c/3363/Ceske-modelky-moc-pekne-ale-moc-blbe.html

Článek v záhlaví hovoří o českých "modelkách", které neumí mluvit pořádně anglicky. Již tento první článek se vyznačuje všemi rysy, které se později jen rozvinou do mnohem větších rozměrů. Dotyčným "modelky" totiž pan Hedvíček vyčítá, že by se nedokázaly zeptat ani na cestu do Kremlu. Ale proč by to vůbec dělaly? Snad proto, že Kreml je "tam někde na východě" stejně jako Česká Republika? Podobně o našem státu smýšlejí cizinci, kteří se ani neobtěžují zajímat se o svět kolem sebe.
Druhý zásadní rozpor, který má tento článek s realitou je, že zde jeho autor implikuje názor, podle kterého v ČR neustále vládne Ruština. Kdyby se zajímal o skutečný stav věcí, který zde panuje, musel by vědět, že tomu tak již dávno není. Na drtivé většině základních škol se vyučuje anglický jazyk. Je smutnou pravdou, že úroveň jeho vyučování je značně kolísavá, ale přece jenom existuje snaha zlepšit současný stav.
Poslední, ale do očí bijící skutečností je, že pan Hedvíček nazývá dívky, o kterých je řeč, modelkami. Prostým zadáním názvu stránky, který ve svém textu uvádí, by přišel na to, že dotyčné "modelky" jsou ve skutečnosti dívky, které fotí pornografii. A k tomu opravdu nepotřebujete žádné vzdělání. Stačí vypadat alespoň trošku k světu a být ochotná se svléknout na povel. Tomuto bych opravdu modeling neříkal.

Ross Hedvíček

1. února 2008 v 17:17 | Mirek |  Ross Hedvíček
Pokud jste se ještě nesetkali s tímto bloggerem, jedná se o emigranta, který na svém blogu kritizuje Českou Republiku a vše, co se jí třeba i jen okrajově týká. Je nanejvíš zajímavé, že se pan Hedvíček neustále "opírá" do komunismu a přitom na svém blogu využívá mnoho fotografií s touto tématikou. Stejně tak mu nejsou cizí silně emotivní fotografie z nacistických koncentračních táborů a další podobné propriety. Pan Hedvíček se rozhodl zakázat diskusi u svých článků, což vzhledem ke stylu, kterým se vyjadřují někteří návštěvníci takových diskusí, chápu. Já ovšem cítím potřebu na jeho názory nějakým způsobem reagovat. Z toho důvodu jsem se rozhodl napsat sérii článků, které budou polemizovat s jeho vlastními výtvory a názory. Předem upozorňuji, že se budu zastávat naší republiky, ale v žádném případě se nepovažuju za příznivce žádného pravicově orientovaného extremistického hnutí.