Když si myslím, že už jsem na samém dně, vždycky klesnu ještě níž.

České "modelky"

1. února 2008 v 17:38 | Mirek |  Ross Hedvíček
http://hedvicek.bigbloger.lidovky.cz/c/3363/Ceske-modelky-moc-pekne-ale-moc-blbe.html

Článek v záhlaví hovoří o českých "modelkách", které neumí mluvit pořádně anglicky. Již tento první článek se vyznačuje všemi rysy, které se později jen rozvinou do mnohem větších rozměrů. Dotyčným "modelky" totiž pan Hedvíček vyčítá, že by se nedokázaly zeptat ani na cestu do Kremlu. Ale proč by to vůbec dělaly? Snad proto, že Kreml je "tam někde na východě" stejně jako Česká Republika? Podobně o našem státu smýšlejí cizinci, kteří se ani neobtěžují zajímat se o svět kolem sebe.
Druhý zásadní rozpor, který má tento článek s realitou je, že zde jeho autor implikuje názor, podle kterého v ČR neustále vládne Ruština. Kdyby se zajímal o skutečný stav věcí, který zde panuje, musel by vědět, že tomu tak již dávno není. Na drtivé většině základních škol se vyučuje anglický jazyk. Je smutnou pravdou, že úroveň jeho vyučování je značně kolísavá, ale přece jenom existuje snaha zlepšit současný stav.
Poslední, ale do očí bijící skutečností je, že pan Hedvíček nazývá dívky, o kterých je řeč, modelkami. Prostým zadáním názvu stránky, který ve svém textu uvádí, by přišel na to, že dotyčné "modelky" jsou ve skutečnosti dívky, které fotí pornografii. A k tomu opravdu nepotřebujete žádné vzdělání. Stačí vypadat alespoň trošku k světu a být ochotná se svléknout na povel. Tomuto bych opravdu modeling neříkal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama